Działamy w mieście. Działamy dla miasta. Działamy przez miasto.
Blog > Komentarze do wpisu

Psu na budę

Kilka dni temu przy ul. Piotrkowskiej zdemontowano brzydką plastikową budkę gastronomiczną. Zastąpiono ją jeszcze większą i jeszcze bardziej plastikową budką.

Łódź to duże miasto europejskie, aspirujące do zaszczytnego tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w roku 2016. Tymczasem, w samym środku miasta, wzdłuż naszej głównej atrakcji - ulicy Piotrkowskiej, obfitującej w perełki architektury, panoszy się swoista kultura powstała w latach 90. - kultura złego smaku, tandety, kultura nieestetycznych plastikowych budek i szyldów.


Czy to jest element jakiegoś spójnego programu dotyczącego poprawy wizerunku naszej Łodzi przygotowanego przez gospodarzy Miasta? Czy raczej efekt braku jakiejkolwiek koncepcji? Czy Łódź ma gospodarza, który dba o wygląd reprezentacyjnych rejonów?


6 grudnia o godz. 13:30 zapraszamy na chyba pierwszą w historii Łodzi Pikietę Estetyczną pod hasłem "Psu na Budę".

W reprezentacyjnym miejscu, na skrzyżowaniu Piłsudskiego i Piotrkowskiej (pn.-wsch. narożnik przy przejściu podziemnym), czyli przy swoistej bramie do najatrakcyjniejszego fragmentu Pietryny, a jednocześnie w miejscu upstrzonym brzydkimi plastikowymi budkami, chcemy zaprosić wszystkich do dyskusji na temat tego, jak powinna wyglądać Łódź atrakcyjna, Łódź przyjazna, Łódź - Europejska Stolica Kultury.

centrum Łodzi

Czy zależy Ci na wyglądzie Twojego miasta? Zatem przyjdź!
6 grudnia (czwartek) o godz. 13:30, skrzyżowanie Piotrkowskiej i Piłsudskiego.

niedziela, 02 grudnia 2007, grupa.pewnych.osob.lodz

Polecane wpisy

Komentarze
2007/12/04 01:48:06
ciesze sie że moj post na forum wywołał takie reakcje. fajnie że inni pociągnąli sprawe dalej. oby tak dalej. pozdrawiam organizatorów i oczywiście spróbuje sie pojawić na pikiecie.
-
snake-eyes
2007/12/04 17:07:52
Chętnie bym przyszedł, ale będę wtedy jeszcze w pracy :/ Mam nadzieję, że jakaś relacja z tego wydarzenia będzie i że coś z tego w końcu wyniknie! Trzymam kciuki!
-
2007/12/04 18:14:58
Moje poparcie tym razem bierne będzie... Nawet takie świry jak ja o tej porze pracują :P
-
2007/12/05 11:49:50
gdzież Ci wielcy urbaniści plastycy i architekci tego miasta że tak psuje się to miasto, porażka która woła o pomstę do nieba!! Gadanie o wspaniałych wizjach przez tych ludzi jest wszem i wobec powszechna w praktyce ludzie Ci się kompromitują.

Świetny pomysł, autorów strony pozdrawiam i życzę wytrwałości w tym jakże pięknym celu!
-
lavinka
2007/12/05 16:29:29
Popieram. Przydałaby się akcja ogólnopolska :)
-
2007/12/06 08:16:25
Popieram.Duszą będę z Wami ( niestety ciało pracuje )
Grupa Pewnych Osób

Utwórz swoją wizytówkę Grupa Pewnych Osób


Grupy dyskusyjne
Porozmawiaj
Twój @gmail.com :
Zobacz panel dyskusyjny
Wypunktujmy dobre strony Łodzi

Zamieść nasz button:
Grupa Pewnych Osób
Grupa Pewnych Osób
Grupa Pewnych Osób


statystyka