Działamy w mieście. Działamy dla miasta. Działamy przez miasto.
Blog > Komentarze do wpisu

Po PrzeBUDzeniu

Kolejny happening za nami. Dziękujemy wszystkim za przybycie i za czynny udział. Także osobnikowi płci męskiej, który wszedł w interakcję z naszą budą...

Do pikietujących przed magistratem wyszedł Bartosz Domaszewicz - przewodniczący komisji do spraw czystości w Łodzi, a po jakimś czasie także wiceprezydent Łodzi Włodzimierz Tomaszewski. Żaden z nich nie był niestety w stanie powiedzieć, kiedy zostanie rozwiązany problem brudnych i nieestetycznych, a czasem i nielegalnych bud, w centrum Łodzi.

Z oddali, naszej pikiecie przyglądał się także właściciel budy z rogu Piotrkowskiej i Piłsudskiego. Swój udział rozpoczął od hasła "lepiej by się wzięli do roboty". Powtarzał także jak mantrę, że stare budy są brzydsze od jego, że to co zrobił pół roku temu to był "tylko" remont, że nie płacił (przez ponad rok) za zajęcie pasa drogowego bo był chory, że naliczanych kar (ok 150zł dziennie) nie ma zamiaru płacić, a budę rozbierze jak zaczną tam coś budować.

Nasza kartonowa buda, "Bezczynnościan" dla magistratu, stała pół godziny. Następnie pokazaliśmy Panu wiceprezydentowi, jak szybko można usunąć takie pudła.

Videorelacja:

 

Fotorelacja:

PrzeBUDzenie

Gazeta Wyborcza 30 maja 2008 "Bezczynnościan przed magistratem"

Tym razem Grupa Pewnych Osób pikietowała Ławeczkę Tuwima. Akcja "PrzeBUDzenie" miała przypomnieć władzom Łodzi, że obiecały zlikwidować samowolę budowlaną w centrum.

 

Dziennik Łódzki 30 maja 2008 "Kluchy magistrackie "

Kartonowa budka, w której można było dostać olewkę prezydencką, kebab a'la nielegal i leniwe kluchy magistratu, stanęła wczoraj tuż pod oknami Urzędu Miasta Łodzi. W ten sposób Grupa Pewnych Osób zaprotestowała przeciw szpecącym Piotrkowską budkom.

Express Ilustrowany 29 maja 2008 "Kluchy leniwe z magistratu "

Przy Ławeczce Tuwima, tuż pod oknami magistratu, ramach Pikiety Estetycznej „PrzeBudzenie” stanęła wczoraj kartonowa budowla o nazwie bezczynnościan. Przeznaczona jest dla włodarzy Łodzi oraz wszystkich łódzkich urzędników odpowiedzialnych za „estetyczny” nieład wcentrum miasta. Budowlę wznieśli przedstawiciele GPO, czyli Grupy Pewnych Osób – osób którym naprawdę zależy na poprawie wizerunku Łodzi.

 

Łódzkie Wiadomości Dnia 29 maja 2008

 

 

 

 

piątek, 30 maja 2008, grupa.pewnych.osob.lodz

Polecane wpisy

Grupa Pewnych Osób

Utwórz swoją wizytówkę Grupa Pewnych Osób


Grupy dyskusyjne
Porozmawiaj
Twój @gmail.com :
Zobacz panel dyskusyjny
Wypunktujmy dobre strony Łodzi

Zamieść nasz button:
Grupa Pewnych Osób
Grupa Pewnych Osób
Grupa Pewnych Osób


statystyka