Działamy w mieście. Działamy dla miasta. Działamy przez miasto.
Kategorie: Wszystkie | Akcje | Info | Intro | Relacje
RSS
środa, 23 stycznia 2008

Panie i Panowie,

Zaczynamy plebiscyt na miejsca zasługujące na odznaczenie Czarną Kropą. Żeby znaleźć się na tej niechlubnej liście wybrany przez Was kawałek miasta musi odznaczać się na przykład:

1. wyjątkową brzydotą

2. wyjątkowym brudem

3. wyjątkowym „coś tu nie pasuje”.

Czarna Kropa będzie znakiem dla władz, że Łodzianie codziennie muszą znosić widok tych miejsc i żyć w ich sąsiedztwie. Będą też zachętą do działania i objęcia laureatów Krop szczególną opieką tak, żebyśmy za jakiś czas mogli odebrać te niechlubne wyróżnienia (i umieścić je gdzie indziej). Być może dzięki obserwacji odznaczonych Kropami uda się zauważyć, że miasto ma Gospodarza.

Pod poniższym adresem znajduje się krótki formularz służący do zgłaszania propozycji. Wpiszcie w miarę precyzyjny adres miejsca (np. róg Narutowicza/Piotrkowskiej, trawnik przed Oddziałem TVP itd.) oraz opis dlaczego zasługuje na Czarną Kropę. Nie stawiamy żadnych ograniczeń pozostawiając kandydatury Waszej wyobraźni i spostrzeżeniom.

Zgłoszenia będziemy zbierać do połowy lutego, potem stworzymy listę najczęściej wybieranych miejsc i uroczyście odznaczymy je Kropami. Pytania? Wątpliwości? Piszcie na adres grupa.pewnych.osob.lodz@gmail.com .


Materiał ŁWD z 29 stycznia 2008:

1 lutego, w TVP3 łódź, odbyła się debata "Gorący temat". Niejako dyskusja wywołana naszym plebiscytem. Gośćmi Tomasza Lasoty byli: wiceprezydent Łodzi Włodzimierz Tomaszewski, prezes Fundacji ulicy Piotrkowskiej Marek Janiak, oraz prezes Towarzystwa Urbanistów Polskich prof. Tadeusz Markowski.

niedziela, 20 stycznia 2008
Łamanie przepisów drogowych zdarzyć się może każdemu. Denerwuje jednak gdy ktoś je łamie permanentnie i bez najmniejszego zażenowania. Denerwuje, bo kiedy my staraliśmy się znaleźć legalne i płatne miejsce do parkowania, kto inny zaparkował "na zakazie". Nie dość, że złamał przepisy, które większość przestrzega, dodatkowo zajął pas ruchu drogowego utrudniając poruszanie się innym, to nie zapłacił nawet za postój. W tym momencie powinny reagować służby takie jak policja i straż miejska. Czasem jednak zdarza się, że mimo powiadomienia, służby działają opieszale lub wcale.


Oto sytuacja zaobserwowana w samym centrum Łodzi - skrzyżowanie ul. Piotrkowskiej i ul. Andrzeja Struga.
W ciągu godzinnej obserwacji, mimo telefonicznego powiadomienia straży miejskiej, żaden z pięciu przejeżdżających patroli nawet się nie zatrzymał...

Można by rzec - normalka, po co publikować takie filmy w internecie, w końcu i tak nic to nie da...


Poniższy film jest dowodem, że jednak daje! Film został nagrany dwa dni po nagraniu i dzień po publikacji pierwszego. Film nagrali i opublikowali na serwisie YouTube sami strażnicy miejscy! Brawa! Oby nie zabrakło konsekwencji w dalszym egzekwowaniu prawa.Wniosek? Zawsze kiedy widzicie, że ktoś popełnia wykroczenie, dzwońcie na bezpłatny numer 986 (straż miejska).
Nie zareagują? Przynajmniej popsujesz im statystyki, żeby się nie chwalili że jest tak różowo ;-)
16:08, grupa.pewnych.osob.lodz , Akcje
Link Komentarze (3) »
niedziela, 06 stycznia 2008
Chyba każdemu z Was zależy aby Łódź wyglądała porządnie, aby była czysta i zadbana. Niestety, lata zaniedbań spowodowały, że większość Łodzian zobojętniała na otaczający bałagan. Może się przyzwyczaili, może uważają że reagowanie nic nie da? Większość - to nie znaczy że wszyscy!

Najważniejszą sprawą, poza samym nieśmieceniem, jest reagowanie na brudzących. Nie trzeba jednak nikogo ścigać, nikogo łapać za rękę. Zwyczajnie, reagujmy że jest brudno. Gdzie? Ano jest taki urzędnik, któremu się chce i widać, że zależy mu na poprawie. Głupio brzmi? Sami zobaczcie:
Forum Oczyszczanie Dróg w Łodzi

Nazywa się Przemysław Pęczak i pracuje w Zarządzie Dróg i Transportu, i czeka na wszelkie informacje dotyczące brudu w Łodzi.

Widzisz brudne torowisko? Widzisz przepełniony kosz na śmieci? Widzisz nieposypany piaskiem śliski chodnik? Daj mu znać!
Może masz ze sobą aparat fotograficzny, lub komórkę z aparatem? Rób zdjęcia wszelkim nieprawidłowościom i wysyłaj do niego na adres: przemo_pomoze@gazeta.pl

Możecie oczywiście się spytać, czemu my Łodzianie mamy na to zwracać uwagę, od czego są urzędnicy i inne służby... Pewnie, ale dlaczego nie skorzystać z szansy na polepszenie stanu rzeczy? Skoro jest chętny do współpracy urzędnik, to dajmy mu szansę się wykazać. Póki co wiemy, że chęci mu starcza, a jego przełożeni go chwalą. Niech się wykazuje, niech tacy jak on zastępują niekompetentnych urzędników-nierobów.
14:09, grupa.pewnych.osob.lodz , Info
Link Komentarze (1) »
Grupa Pewnych Osób

Utwórz swoją wizytówkę Grupa Pewnych Osób


Grupy dyskusyjne
Porozmawiaj
Twój @gmail.com :
Zobacz panel dyskusyjny
Wypunktujmy dobre strony Łodzi

Zamieść nasz button:
Grupa Pewnych Osób
Grupa Pewnych Osób
Grupa Pewnych Osób


statystyka