Działamy w mieście. Działamy dla miasta. Działamy przez miasto.
Kategorie: Wszystkie | Akcje | Info | Intro | Relacje
RSS
sobota, 13 lutego 2010

10 lutego w Publicznym Gimnazjum nr 27 przy Pogonowskiego 34 odbyło się uroczyste otwarcie niezwykle ciekawej imprezy, jaką jest Szkolny Festiwal Mediów. Oprócz nas, w organizacji festiwalu zdecydowały się pomóc Łódzkie Stowarzyszenie Inicjatyw Miejskich "Topografie" oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej, a patronem medialnym imprezy została łódzka redakcja TVP.

Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem "Polesie - dzielnica z charakterem".

Festiwal będzie kontynuowany po feriach. Wezmą w nim udział uczniowie łódzkich gimnazjów oraz ostatnich klas szkół podstawowych. Przewidziane są wizyty w łódzkich redakcjach Telewizji Polskiej i Gazety Wyborczej, warsztaty prowadzone przez dziennikarzy, fotospacery po Łodzi oraz spotkania z ciekawymi ludźmi, m.in. z panem Tomaszem Adamkiewiczem, wiceprezesem łódzkiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zabytkami.
Szersza relacja na witrynie:

13:47, grupa.pewnych.osob.lodz , Akcje
Link Komentarze (1) »
piątek, 05 lutego 2010

W najstarszej łódzkiej wypożyczalni książek swoją przygodę z literaturą zaczynał Julian Tuwim. Wypożyczalnia przetrwała zaborców, dwie wojny, cenzurę PRL, w latach 50. XX wieku sam Tuwim ratował ją przed zamknięciem. Teraz stoi na skraju likwidacji. Po przeniesieniu z ul. Andrzeja 5 na podwórko przy Piotrkowskiej 82 liczba stałych czytelników spadła, nie ma już z czego finansować nowych zakupów ani bieżącej działalności.
Czas wrócić do czytania książek i uratować najstarszą łódzką wypożyczalnię!

Grupa Pewnych Osób

Utwórz swoją wizytówkę Grupa Pewnych Osób


Grupy dyskusyjne
Porozmawiaj
Twój @gmail.com :
Zobacz panel dyskusyjny
Wypunktujmy dobre strony Łodzi

Zamieść nasz button:
Grupa Pewnych Osób
Grupa Pewnych Osób
Grupa Pewnych Osób


statystyka