Działamy w mieście. Działamy dla miasta. Działamy przez miasto.
Kategorie: Wszystkie | Akcje | Info | Intro | Relacje
RSS
środa, 12 grudnia 2007

Pierwsze pokłosie happeningu - rozmowa w programie "Konfrontacje" wyemitowanym 10.12.2007 w łódzkiej telewizji TOYA z udziałem Architekta Miasta, właściciela jednej z budek przy Pietrynie oraz, oczywiście, dwójki przedstawicieli Grupy Pewnych Osób.

Uwaga - nagranie tymczasowo niedostępne

23:24, grupa.pewnych.osob.lodz , Info
Link Dodaj komentarz »
piątek, 07 grudnia 2007
No i po "Pikiecie estetycznej Psu na Budę". Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w zorganizowanym przez nas happeningu - również Panu prezydentowi Michalikowi, który dodatkowo poświęcił swój czas na obejrzenie kilku przykładów dewastacji Śródmieścia.

Spieszymy z wieścią, że nasz happeningowy konkurs "gdzie wyeksportować nasz gadżet łódzki - budę?" wygrała miejscówka pod wieżą Eiffela. Głosami łodzian ta właśnie kandydatura wygrała z konkurencyjnym Murem Chińskim, Statuą Wolności, piramidami w Gizie i operą w Sydney. Sugestię tę od razu przekazaliśmy Plastikowi Miasta, mamy nadzieję, że szybko zrealizuje naszą wspólną prośbę ;-)

A tak na poważnie - mamy nadzieję, że zainicjowana dyskusja nad wyglądem centrum zacznie się rozkręcać. Teraz mówią o tym politycy, nasi łódzcy radni - liczymy i trzymamy za słowo prezydenta Michalika, że na gadaniu się nie skończy.
Dziękujemy też za słowa poparcia, zarówno płynące z Łódź Art Center, jak i zwykłych łodzian, którzy mają już dość indolencji urzędników.Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem Pana Michała Jagiełło z "Gazety Wyborczej" za promocję i wsparcie.
Media o pikiecie:

Dziennik Łódzki 7.12.2007 Grupa Pewnych Osób żąda usunięcia plastikowych bud z centrum

Gazeta 7.12.2007 Koniec z brudem: pikieta pod "budami"

Dziennik Łódzki 6.12.2007 Pikieta Estetyczna

Gazeta 6.12.2007 Pikieta przeciwko brudowi w Łodzi

Radio Łódź 6.12.2007 Plastikowe budki psują wizerunek Łodzi

Gazeta 4.12.2007 "Psu na budę" - będzie Pikieta Estetyczna

TVP Łódź 6.12.2007 Łódzkie Wiadomości Dnia


TV TOYA 6.12.2007 Wydarzenia
Studenckie Radio ŻAK 7.12.2007 reportaż


niedziela, 02 grudnia 2007
Kilka dni temu przy ul. Piotrkowskiej zdemontowano brzydką plastikową budkę gastronomiczną. Zastąpiono ją jeszcze większą i jeszcze bardziej plastikową budką.

Łódź to duże miasto europejskie, aspirujące do zaszczytnego tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w roku 2016. Tymczasem, w samym środku miasta, wzdłuż naszej głównej atrakcji - ulicy Piotrkowskiej, obfitującej w perełki architektury, panoszy się swoista kultura powstała w latach 90. - kultura złego smaku, tandety, kultura nieestetycznych plastikowych budek i szyldów.


Czy to jest element jakiegoś spójnego programu dotyczącego poprawy wizerunku naszej Łodzi przygotowanego przez gospodarzy Miasta? Czy raczej efekt braku jakiejkolwiek koncepcji? Czy Łódź ma gospodarza, który dba o wygląd reprezentacyjnych rejonów?


6 grudnia o godz. 13:30 zapraszamy na chyba pierwszą w historii Łodzi Pikietę Estetyczną pod hasłem "Psu na Budę".

W reprezentacyjnym miejscu, na skrzyżowaniu Piłsudskiego i Piotrkowskiej (pn.-wsch. narożnik przy przejściu podziemnym), czyli przy swoistej bramie do najatrakcyjniejszego fragmentu Pietryny, a jednocześnie w miejscu upstrzonym brzydkimi plastikowymi budkami, chcemy zaprosić wszystkich do dyskusji na temat tego, jak powinna wyglądać Łódź atrakcyjna, Łódź przyjazna, Łódź - Europejska Stolica Kultury.

centrum Łodzi

Czy zależy Ci na wyglądzie Twojego miasta? Zatem przyjdź!
6 grudnia (czwartek) o godz. 13:30, skrzyżowanie Piotrkowskiej i Piłsudskiego.

16:50, grupa.pewnych.osob.lodz , Akcje
Link Komentarze (6) »
Grupa Pewnych Osób

Utwórz swoją wizytówkę Grupa Pewnych Osób


Grupy dyskusyjne
Porozmawiaj
Twój @gmail.com :
Zobacz panel dyskusyjny
Wypunktujmy dobre strony Łodzi

Zamieść nasz button:
Grupa Pewnych Osób
Grupa Pewnych Osób
Grupa Pewnych Osób


statystyka