Działamy w mieście. Działamy dla miasta. Działamy przez miasto.
Kategorie: Wszystkie | Akcje | Info | Intro | Relacje
RSS
wtorek, 23 grudnia 2008

Podczas naszego mikołajkowego happeningu przy miejskiej choince, prosiliśmy Łodzian aby pisali na kartkach, czego życzą Łodzi. Zobowiązaliśmy się, że wszystkie życzenia przekażemy do Głównego Mikołaja Łodzi.

Jak obiecaliśmy, tak też uczyniliśmy. W przeddzień Wigilii, podczas konferencji prasowej, wręczyliśmy prezydentowi Łodzi Jerzemu Kropiwnickiemu duże pudło z zapakowanymi w środku kartkami.

Oto i te życzenia. Autentyczne i bez cenzury:

Kartki do Mikołaja Miasta Łodzi
15:16, grupa.pewnych.osob.lodz , Relacje
Link Komentarze (2) »

To był przypadek. Naszą uwagę przykuła jedna z 8 ławek stojąca przy Pietrynie, która po zderzeniu z samochodem zmieniła się w kupę desek. Obok ławki leżała rejestracja auta sprawcy, impet uderzenia wskazywał, że mógł on być pijany albo naćpany - staliśmy więc i czekaliśmy na najbliższy patrol, przejeżdżający policjanci mogli bowiem nie zauważyć tego szczegółu.

Wtedy dojrzeliśmy do drugiej stronie ulicy służbowy samochód MPO, w środku zaś prezes czekający aż jego asystentka kupi gazetę. Ponieważ na Pietrynie mandat i blokada za zatrzymanie się (choćby na kilka minut) dotykają wszystkich: biednych, bogatych, starych i młodych, niepełnosprawnych i sprawnych, zrobiliśmy zdjęcia pojazdu. Co stało się dalej można zobaczyć tutaj:Pointa
Jerzy Kropiwnicki chce nam dać nagrodę za udokumentowanie wykroczenia (mimo, że jego świadkami byli także strażnicy miejscy, którzy zjawili się wkrótce po prezesie MPO). Nie wiemy co mamy dostać, ale wiemy co byśmy chcieli. Z każdej bowiem historii należy wyjść mądrzejszym - nawet jeśli ma się doktorat i pełni funkcję prezydenta. Stojąc obok zniszczonej ławki, czy też ogólniej: przechodząc codziennie obok sznurów aut zaparkowanych przy Piotrkowskiej zastanawiamy się: czy monitoring miejski działa? Czy tworzy system, w którym kamera to oko, zaś za pulpitem siedzą 24 godziny na dobę czujni operatorzy na bieżąco wysyłający patrole na miejsca zdarzeń takich jak to z ławką? Czy kamery nagrywają w odpowiedniej rozdzielczości wszystko co dzieje się przy reprezentacyjnej ulicy miasta? Zapał Jerzego Kropiwnickiego chcielibyśmy skierować na wyjaśnienie tych kwestii. Niech zażąda nagrania tego zdarzenia i ustali, jak zareagował na nie operator kamery. Był jakiś operator?


DŁ 20.12.2008 "Prezesa MPO prawo nie obowiązuje?"

DŁ 23.12.2008 "Będzie kara dla prezesa MPO?"

DŁ 02.01.2009 "Pechowy postój prezesa MPO"

DŁ 08.01.2009 "Prezes MPO dostał mandat"

14:47, grupa.pewnych.osob.lodz , Relacje
Link Dodaj komentarz »
sobota, 13 grudnia 2008

Ruszyła oficjalna strona ruchu społecznego Szacunek dla Łodzi, którego uczestnikiem jest Grupa Pewnych Osób. Ruch powstał jako szeroka koalicja wszelkich możliwych środowisk, które sprzeciwiają się dewastacji łódzkiego dziedzictwa kulturowego.

 

 www.szacunek.dlalodzi.info

 

Dlaczego warto walczyć o łódzkie zabytki? Obejrzyj pasjonujący wykład Marka Janiaka, który na wiele spraw otwiera oczy i pozwala dostrzec wyjątkowość Łodzi. ZNAJDZIESZ GO TUTAJ.

niedziela, 07 grudnia 2008
To nie przypadek, że nasza akcja przypadła w rocznicę I Pikiety Estetycznej. GPO od dawna domaga się spójnego miejskiego krajobrazu. Nie mogliśmy dłużej patrzeć na to jak plastikowy toi-toi wątpliwie przyozdabia miejsce, które powinno być wizytówką naszego miasta -  Plac Wolności. Co nam pozostało? Skoro plastik jednak wygrywa czas iść w przeciwnym kierunku!! Niech żyją nam plastikowe sławojki. Dlatego dziś ośmielamy się prosić, szanowne władze miasta Łodzi o wyburzenie Ratusza Miasta!

Nie pasuje on żadną miarą do plastikowej toalety! Jako, że od tej chwili będzie to jeden z rozpoznawalnych w skali kraju elementów łódzkiego krajobrazu, dlatego postanowiliśmy wyeksponować go nadając mu jednoczenie bardziej świąteczny charakter, doskonale wpisujący się w podniosła atmosferę zbliżających się świąt.

Nasze życzenia dla władz Miasta i Łodziaków do przeczytania w relacji ŁódźCity.pl

W poniedziałek rano, 8 grudnia, prezentu już nie było! 

Nasza fotorelacja

Łódzkie Wiadomości Dnia 6.12.2008

lodzcity 6.12.2008 "GPO zapakowało WC"

GW 8.12.2008 "Prezent dla prezydenta"

DŁ 8.12.2008 "Miejska toaleta od Grupy Pewnych Osób"

dł 9.12.2008 "Plac Wolności bez toalety..."

01:06, grupa.pewnych.osob.lodz , Relacje
Link Komentarze (3) »
wtorek, 02 grudnia 2008

Mamy prezent niespodziankę!
Dzień szczególny, bo 6 grudnia to Mikołajki. Więc chcemy w reprezentacyjnym miejscu Łodzi - na placu Wolności, przy dawnym ratuszu, u wejścia na Pietrynę, wręczyć prezent niespodziankę.

Jaki to prezent?
Dla kogo ten prezent?
Czy to przypadek, że będzie pierwsza rocznica I pikiety estetycznej?

Przyjdź i się przekonaj. Zaczynamy o 14:30 pod ratuszem.

prezent

dł 6.12.2008 "Happening pod choinką"

23:55, grupa.pewnych.osob.lodz , Akcje
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2
Grupa Pewnych Osób

Utwórz swoją wizytówkę Grupa Pewnych Osób


Grupy dyskusyjne
Porozmawiaj
Twój @gmail.com :
Zobacz panel dyskusyjny
Wypunktujmy dobre strony Łodzi

Zamieść nasz button:
Grupa Pewnych Osób
Grupa Pewnych Osób
Grupa Pewnych Osób


statystyka