Działamy w mieście. Działamy dla miasta. Działamy przez miasto.
Kategorie: Wszystkie | Akcje | Info | Intro | Relacje
RSS
sobota, 28 marca 2009

W czwartek, 26 marca, złożyliśmy list w sprawie degradacji drzew w Łodzi w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa, w sekretariacie dyr. Wrzosa.
W piątek, 27 marca, kopię listu złożyliśmy w sekretariacie wiceprezydenta Wojcieszka.

Pod naszymi żądaniami podpisały się 244 osoby. Wszystkim dziękujemy i
obiecujemy dalsze działania na rzecz zieleni w mieście.

Więcej informacji na specjalnej stronie (kliknij)

7 kwietnia otrzymaliśmy odpowiedź (kliknij)

14:48, grupa.pewnych.osob.lodz , Akcje
Link Komentarze (2) »
niedziela, 22 marca 2009
Rozpoczęta piknikiem akcja Lipowa od Nowa ma swój dalszy ciąg. Studenci Politechniki Łódzkiej pod kierownictwem dr inż. Małgorzaty Hanzl (Zakład Projektowania Urbanistycznego Instytutu Architektury i Urbanistyki Politechniki Łódzkiej) tworzyli projekty zagospodarowania placu przy ulicy Lipowej 42/44.Stworzyli siedemnaście wyjątkowych prac, spośród których szacowna Komisja musiała wybrać te najlepsze. W skład komisji weszli: Małgorzata Hanzl, doc. dr. inż. arch. Elżbieta Muszyńska (Politechnika Łódzka, prezes Łódzkiego Oddziału Stowarzyszenia Urbanistów Polskich), prof. dr. hab Marek Janiak (Politechnika Łódzka, prezes Fundacji Ulicy Piotrkowskiej), Romuald Chudzicki (przewodniczący rady osiedla Stare Polesie) oraz przedstawiciele Grupy Pewnych Osób.

Zadanie nie było łatwe, ponieważ każdy uczestnik proponował inne rozwiązania, a kolejne prace były coraz ciekawsze. Pojawiły się więc projekty inspirowane nazwą naszego miasta, których głównym elementem był mały staw z łódkami. Studenci, z czego się należy cieszyć, opierali się również na wzorcach zagranicznych tworząc czasem futurystyczne projekty. Tak było w przypadku projektu autorstwa Roberta Dzikiego, wzorowanego na placu z St. Gallen. Robert zdobył III nagrodę i mimo że projekt nie do końca przystaje do rzeczywistości, w której żyjemy, tak właśnie projektuje się w nowoczesnych metropoliach europejskich i do takich wzorców należy dążyć. II miejsce, po burzliwych dyskusjach przypadło Sykstusowi Kucharskiemu, który starał się stworzyć system pomieszczeń oddzielonych pasami i ścianami zieleni. Wszyscy członkowie Komisji byli zgodni, że to niezwykle ciekawy i obiecujący pomysł. Jednak większość głosów przypadła Magdalenie Dzikowskiej, przede wszystkim ze względu na innowacyjny pomysł, czystość i plastyczność formy.Pomysł Magdy wyróżniał się spośród innych prostotą i pomysłowością. Według projektu dzieci bawią się i spacerują po wielkich puzzlach różnych rozmiarów i wysokości. Znalazła się ściana, na której można do woli pisać i malować oraz liczne trudno zniszczalne urządzenia placu zabaw.

Więcej informacji i zdjęć na stronie akcji: www.lipowa.org.
22:28, grupa.pewnych.osob.lodz , Info
Link Komentarze (10) »

W samo południe na placu Wolności, pierwszego dnia wiosny...

Zasadziliśmy i co teraz…? Chciałoby się powiedzieć za Adamem Słodowym „zrób to sam”. Weź kilku sąsiadów, trochę kwiatów, ziemi i własnej pracy, i zadbaj o przestrzeń wokół siebie. To nic trudnego, a daje mnóstwo satysfakcji. Daj dobry przykład

W czwartek zanosimy list, pod którym zbieraliśmy podpisy w sobotę. Jeśli ktoś chce wybrać się z nami to zapraszamy o godzinie 10.00 pod siedzibą Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa przy ul. Tymienickiego 5.
Panie Prezydencie czekamy niecierpliwie na odpowiedzi…Wiosenna akcja

DŁ 23.03.2009 "Kwiaty zamiast klopów - na placu Wolności"

03:15, grupa.pewnych.osob.lodz , Relacje
Link Dodaj komentarz »
piątek, 20 marca 2009
Po raz kolejny postanowiliśmy zadać pytanie o losy łódzkiej zieleni. Od prawie roku staramy się systematycznie przypominać o tym, że trawniki i drzewa to również bardzo wartościowe elementy miasta, które wpływają na jego postrzeganie zarówno przez przyjezdnych, jak i przede wszystkim przez mieszkańców. Jednakże nasze apele o poprawę sytuacji trafiają w próżnię, a nawet więcej - zauważamy niepokojące, powtarzające się procedery bezpodstawnego wycinania drzew. W związku z tym obsadzimy kwiatami miejsce, w którym jeszcze do niedawna stał ohydny Toitoi, który zniknął w bardzo szybkim tempie po naszej akcji mikołajkowej (klik). Mamy nadzieję, że magia miejsca sprawi, że na wiosnę władze Łodzi staną na wysokości zadania i zaczną dbać o swoje zielone dywany i żywe drewniane zabytki...
Podpiszemy się również po listem do władz miasta, który możecie przeczytać tutaj (klik)
15:01, grupa.pewnych.osob.lodz , Akcje
Link Dodaj komentarz »
Grupa Pewnych Osób

Utwórz swoją wizytówkę Grupa Pewnych Osób


Grupy dyskusyjne
Porozmawiaj
Twój @gmail.com :
Zobacz panel dyskusyjny
Wypunktujmy dobre strony Łodzi

Zamieść nasz button:
Grupa Pewnych Osób
Grupa Pewnych Osób
Grupa Pewnych Osób


statystyka