Działamy w mieście. Działamy dla miasta. Działamy przez miasto.
Kategorie: Wszystkie | Akcje | Info | Intro | Relacje
RSS
piątek, 30 maja 2008

Kolejny happening za nami. Dziękujemy wszystkim za przybycie i za czynny udział. Także osobnikowi płci męskiej, który wszedł w interakcję z naszą budą...

Do pikietujących przed magistratem wyszedł Bartosz Domaszewicz - przewodniczący komisji do spraw czystości w Łodzi, a po jakimś czasie także wiceprezydent Łodzi Włodzimierz Tomaszewski. Żaden z nich nie był niestety w stanie powiedzieć, kiedy zostanie rozwiązany problem brudnych i nieestetycznych, a czasem i nielegalnych bud, w centrum Łodzi.

Z oddali, naszej pikiecie przyglądał się także właściciel budy z rogu Piotrkowskiej i Piłsudskiego. Swój udział rozpoczął od hasła "lepiej by się wzięli do roboty". Powtarzał także jak mantrę, że stare budy są brzydsze od jego, że to co zrobił pół roku temu to był "tylko" remont, że nie płacił (przez ponad rok) za zajęcie pasa drogowego bo był chory, że naliczanych kar (ok 150zł dziennie) nie ma zamiaru płacić, a budę rozbierze jak zaczną tam coś budować.

Nasza kartonowa buda, "Bezczynnościan" dla magistratu, stała pół godziny. Następnie pokazaliśmy Panu wiceprezydentowi, jak szybko można usunąć takie pudła.

Videorelacja:

 

Fotorelacja:

PrzeBUDzenie

Gazeta Wyborcza 30 maja 2008 "Bezczynnościan przed magistratem"

Tym razem Grupa Pewnych Osób pikietowała Ławeczkę Tuwima. Akcja "PrzeBUDzenie" miała przypomnieć władzom Łodzi, że obiecały zlikwidować samowolę budowlaną w centrum.

 

Dziennik Łódzki 30 maja 2008 "Kluchy magistrackie "

Kartonowa budka, w której można było dostać olewkę prezydencką, kebab a'la nielegal i leniwe kluchy magistratu, stanęła wczoraj tuż pod oknami Urzędu Miasta Łodzi. W ten sposób Grupa Pewnych Osób zaprotestowała przeciw szpecącym Piotrkowską budkom.

Express Ilustrowany 29 maja 2008 "Kluchy leniwe z magistratu "

Przy Ławeczce Tuwima, tuż pod oknami magistratu, ramach Pikiety Estetycznej „PrzeBudzenie” stanęła wczoraj kartonowa budowla o nazwie bezczynnościan. Przeznaczona jest dla włodarzy Łodzi oraz wszystkich łódzkich urzędników odpowiedzialnych za „estetyczny” nieład wcentrum miasta. Budowlę wznieśli przedstawiciele GPO, czyli Grupy Pewnych Osób – osób którym naprawdę zależy na poprawie wizerunku Łodzi.

 

Łódzkie Wiadomości Dnia 29 maja 2008

 

 

 

 

09:05, grupa.pewnych.osob.lodz , Relacje
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 25 maja 2008

Pamiętacie co się stało z 24 na 25 listopada 2007 roku, na rogu Piotrkowskiej i Piłsudskiego?

A może pamiętacie Pikietę Estetyczną "Psu na Budę" z 6 grudnia ubiegłego roku?

 

 

Zapraszamy na II Pikietę Estetyczną! Tym razem przy Ławeczce Tuwima - Piotrkowska 104 , tuż pod oknami Urzędu Miasta Łodzi.

Czwartek 29 maja 2008. Start o godzinie 15... finał o godzinie 15:30.

 

Łódź to duże miasto europejskie, aspirujące do zaszczytnego tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w roku 2016. Tymczasem, w samym środku miasta, wzdłuż naszej głównej atrakcji - ulicy Piotrkowskiej, obfitującej w perełki architektury, panoszy się swoista kultura powstała w latach 90. - kultura złego smaku, tandety, kultura nieestetycznych plastikowych budek i szyldów, handlarzy sprzedających wprost z pudeł po bananach, czy miejsc upstrzonych bohomazami przez wiele miesięcy.

Czy to jest element jakiegoś spójnego programu dotyczącego poprawy wizerunku naszej Łodzi przygotowanego przez gospodarzy Miasta? Czy raczej efekt braku jakiejkolwiek koncepcji? Czy Łódź ma gospodarza, który dba o wygląd reprezentacyjnych rejonów?

 

02:41, grupa.pewnych.osob.lodz , Akcje
Link Komentarze (2) »
niedziela, 11 maja 2008

Piękna pogoda nam sprzyjała! W samo południe 10 maja, spotkaliśmy się przy bramie głównej na ewangelicką część Starego Cmentarza przy ul. Ogrodowej. Następnie krótki spacer w stronę Kaplicy Scheiblera i... zabraliśmy się do porządkowania grobów znajdujących się w sąsiedztwie kaplicy.

Dziękujemy wszystkim za przybycie, tym znajomym jak i tym dopiero poznanym. Mamy nadzieję, że każdy miło będzie wspominał te kilka godzin spędzonych na świeżym powietrzu, oraz efekt jaki dała poświęcona w porządkowanie grobów praca. Dziękujemy i zapraszamy na kolejne akcje.

Dla przypomnienia poblikujemy relacje, aby już na spokojnie porównać jak grobowce wyglądały przed, a jak wyglądaja obecnie.

 

Relacja filmowa:

 

Mały pokaz zmian, jakim uległ grób Schweikertów:

 

(Snakeeyes)

 

 

Relacja w Łódzkich Wiadomościach Dnia:

 

 

 

Fotorelacja:

Sprzątanie Starego Cmentarza

 


Wielkie sprzątanie na Starym Cmentarzu

 

10.05.2008 Radio Łódź "Sprzątanie Starego Cmentarza"

 

 

 

Informacja: Jeśli ktoś również chciałby pomóc Towarzystwu Opieki nad Starym Cmentarzem w Łodzi, służymy pomocą w nawiązaniu kontaktu. Mail do nas: grupa.pewnych.osob.lodz@gmail.com

20:24, grupa.pewnych.osob.lodz , Relacje
Link Dodaj komentarz »
sobota, 03 maja 2008

Kolejna akcja sprzątania zapomnianych nagrobków na Starym Cmentarzu

 

Kiedy: 10 maja (sobota), godzina 12:00.

Gdzie zbiórka: brama Starego Cmentarza, Ogrodowa – róg Cmentarnej (blisko Manufaktury).

Co robimy?
Naszym celem jest posprzątanie okolic kilku nagrobków leżących w najstarszej części Cmentarza. Renowacją samych posągów zajmie się profesjonalna ekipa, my mamy za zadanie usunąć roślinność, pozbierać śmieci, doprowadzić okolicę do stanu zero. Po skończonej pracy zwiedzimy cmentarz, pogadamy, napijemy się wody mineralnej (niegazowanej).Co muszę zabrać?
Sekator, grabie, rękawice, wygodne buty i ubranie. Jeśli nie masz narzędzi, nie ma problemu. Ostatecznie wcale nie musisz sprzątać, możesz po prostu przejść się po tym pięknym miejscu, zwłaszcza, jeśli nigdy w nim nie byłaś/eś.

Czy muszę się gdzieś zgłaszać?
Absolutnie nie. Nie prowadzimy żadnych list ani ewidencji. Chcesz przyjść – zrób to. logo TOnSC

Akcja przygotowana we współpracy i za zgodą Towarzystwa Opieki nad Starym Cmentarzem w Łodzi. Wiemy co zrobić, aby pomóc a nie zaszkodzić.

Zapraszamy do dyskusji na panelu dyskusyjnym GPO.

 

Do sprzątnięcia mamy trzy piękne stare nagrobki. Każdy z nich jest unikatowy, wyjątkowy i za razem zaniedbany.

Grób rodzinny Habermann

Grób Hedwiga, Filippa i Methilde Schweikert

Grób rodzinny Bechtold

Podczas sprzątania więcej informacji na temat porządkowanych nagrobków...

15:35, grupa.pewnych.osob.lodz , Akcje
Link Dodaj komentarz »
Grupa Pewnych Osób

Utwórz swoją wizytówkę Grupa Pewnych Osób


Grupy dyskusyjne
Porozmawiaj
Twój @gmail.com :
Zobacz panel dyskusyjny
Wypunktujmy dobre strony Łodzi

Zamieść nasz button:
Grupa Pewnych Osób
Grupa Pewnych Osób
Grupa Pewnych Osób


statystyka