Działamy w mieście. Działamy dla miasta. Działamy przez miasto.
Kategorie: Wszystkie | Akcje | Info | Intro | Relacje
RSS
czwartek, 28 maja 2009

Przyjdź, przymierz się do stylowego roweru, daj się sfotografować na tle ścianki promującej Łódź jako najlepszego kandydata do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku. Dla najszykowniejszych upominki!

Czekamy na Was w pasażu Schillera 27 i 28 maja w godzinach 16:00-18:00 (o ile pozwoli na to pogoda)

Zaprasamy także na Rowerową Masę Krytyczną - już w piątek 29 maja od godziny 18:00 w pasażu.

 

RELACJA z fotografowania na stronie LodzCycleChic

Dziękujemy za pomoc w realizacji Wydziałowi Promocji UMŁ.

00:46, grupa.pewnych.osob.lodz , Akcje
Link Dodaj komentarz »
sobota, 23 maja 2009

Od kilku lat w porozumieniu z Towarzystwem Opieki nad Starym Cmentarzem w Łodzi organizujemy porządkowania terenów wokół zabytkowych nagrobków na Starym Cmentarzu w Łodzi przy ulicy Ogrodowej. Najbliższa akcja planowana jest w sobotę 6 czerwca 2009.

Do tej pory zawsze przynosiliśmy swoje narzędzia, lub staraliśmy się je wypożyczyć od służb miejskich. Jednak po rozmowach z TOnSC doszliśmy do wniosku, że najlepszym sposobem utrzymania tej zabytkowej nekropolii w porządku jest zapewnienie uczniom ze szkół, które opiekują się poszczególnymi nagrobkami, stałego dostępu do narzędzi ogrodniczych. Łopat, grabi do liści, sekatorów, nożyc czy worków na śmieci. Administracja Cmentarza przy ul. Ogrodowej zapewni schowek.
Cały czas brakuje nam jednak niezbędnych narzędzi, które mogłyby zostać przekazane na ten cel.

Zwracamy się zatem do wszystkich osób dobrej woli, aby nam pomogli w stworzeniu wypożyczalni narzędzi. Wystarczy przyjść w sobotę 6 czerwca na Stary Cmentarz przy ulicy Ogrodowej (część ewangelicka w alejce Scheiblerowskiej) i przynieść ze sobą jakieś (nowe lub używane) grabie, sekatory, łopaty lub rękawice. Można się także z nami umówić za pośrednictwem poczty grupa.pewnych.osob.lodz@gmail.com na inny termin przekazania.

6.06.2009 "Zbiórka sprzętu do porządkowania Starego Cmentarza"

21:50, grupa.pewnych.osob.lodz , Akcje
Link Komentarze (1) »
piątek, 22 maja 2009

nagroda Gali Biznesu dla GPOJesteś zakochany w Łodzi? Działasz na rzecz Łodzi? Sprawia Ci frajdę przychodzenie na zwariowane happeningi, przekopywanie trawników, sprzątanie starych zabytkowych grobów, promowanie miasta do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku, organizowanie imprez czy popularyzacja jazdy na rowerze?
GRATULACJE! Otrzymała/eś nagrodę od łódzkich organizacji studenckich na dorocznej Gali Biznesu.

Niestety, nie da się jej przekazać bezpośrednio każdej Pewnej Osobie, dlatego proponujemy zdjęcie. Można wydrukować i powiesić sobie nad łóżkiem i pamietać, że ktoś jednak czasem docenia to co robimy dla Łodzi.

Nigdy nasze działania nie były podejmowane dla nagród czy wyróżnień, tym bardziej jesteśmy zaszczyceni, że pośród tylu projektów gospodarczych studenci doceniają też działania obywatelskie.

Organizatorami Gali Biznesu są Studenckie Forum Business Centre Club oraz Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości.

 

11:05, grupa.pewnych.osob.lodz , Relacje
Link Komentarze (6) »
wtorek, 19 maja 2009

Zbliżają się wybory do europarlamentu, czyli nasze miasto stanie się w najbliższym czasie areną wieców, debat i wszelkiego rodzaju walk politycznych. Jak zawsze w takich okolicznościach, Łódź zostanie oklejona plakatami wyborczymi, często rozwieszonymi w miejscach przypadkowych. Chcąc skutecznie walczyć z tym zjawiskiem Grupa Pewnych Osób napisała list otwarty do komitetów wyborczych. Oto jego treść:

"Szanowni Państwo.
Rozpoczęła się kampania wyborcza do Europarlamentu. W ostatnich latach przybrała ona, niestety, formę dość brutalnej i agresywnej reklamy kandydatów. Nas, Mieszkańców Łodzi, irytowała olbrzymia ilość plakatów wyborczych rozwieszonych w nielegalnych i przypadkowych miejscach. Dlatego prosimy o zwrócenie uwagi i uczulenie osób za to odpowiedzialnych o umieszczanie ich, tylko i wyłącznie, w miejscach do tego przystosowanych - pełna lista znajduje się na stronie: 
Czyste Miasto (kliknij) 
Chcielibyśmy przypomnieć, iż niszczenie mienia publicznego jest nie tylko hańbiące i niestosowne dla przyszłych reprezentantów naszego miasta w Europarlamencie, ale jest to przede wszystkim łamanie prawa, które Państwo jako osoby je współtworzące powinny szczególnie reprezentować i szanować. Wszelkie
przypadki nielegalnego plakatowania będziemy dokumentować, zgłaszać do odpowiednich służb oraz piętnować i nagłaśniać za pomocą mediów publicznych.
"

Adresaci:
Libertas - dobra.polska@gmail.com  (via LPR) lub vote@nofor.eu
PO -
lodzkie@platforma.org
PPP - cóż... w województwie naszym jest jeden przedstawiciel i tylko pod numerem komórkowym... :/
PSL - 
psl@psl.lodz.pl
PRP - rzecznik prasowy: piotr.strzembosz@prawicarzeczypospolitej.org i przedstawiciel na Łódź: malgorzata.bartyzel@gmail.com
PIS - pis.lodz@neostrada.pl biuro@pislodz.pl do prezesa: jaroslaw.jagiello@sejm.pl
Samoobrona - lodz.samoobrona@vp.pl
UPR -
magdalena.kocik@upr.org.pl prezes@lodzkie.upr.org.pl
Porozumienie dla przyszłości - sdpl@sdpl.pl
SLD sld-lodz@neostrada.pl

Jak działamy?

22:02, grupa.pewnych.osob.lodz , Akcje
Link Komentarze (2) »
wtorek, 05 maja 2009
Dzisiaj o godzinie 17. z minutami, w Urzędzie Miasta Łodzi odbyło się spotkanie. Niby jedno z wielu, może mało znaczące dla wielu ale... To był finał kilku miesięcy spotkań, dyskutowania, spierania się, ustalania szczegółów, porozumiewania się i tłumaczenia. Kilku miesięcy prac nad "Wytycznymi do planowania, projektowania i utrzymania dróg rowerowych w Łodzi".
Zebranie zospołu
W pracach zespołu kierowanego przez wiceprezydenta Łodzi Jarosława Wojcieszka uczestniczyli urzędnicy magistratu, inżynierowie z Zarządu Dróg i Transportu, radni Rady Miejskiej oraz strona społeczna reprezentowana przez GPO, Rowerową Łódź, IPT oraz Fundację Fenomen.
Podpisanie norm rowerowych
Dzisiaj wszyscy wspólnie podpisali się pod projektem norm rowerowych. Zostaną one teraz skierowane do przewodniczącego Rady Miejskiej, później... radni mają głosować. Oby mieli na względzie wszystkich pracujących przy spisywaniu tego dokumentu.
To dopiero początek tworzenia Łodzi przyjaznej rowerzystom, a droga przed nami jeszcze kręta i wyboista jak łódzkie ścieżki rowerowe.

Oto pełna treść stworzonych "Wytycznych do planowania, projektowania i utrzymania dróg rowerowych w Łodzi".

Historia spotkań "sfotografowana".

 27.05.2009 "Łódzkie ścieżki rowerowe będą europejskie"

23:40, grupa.pewnych.osob.lodz , Relacje
Link Komentarze (1) »
Grupa Pewnych Osób

Utwórz swoją wizytówkę Grupa Pewnych Osób


Grupy dyskusyjne
Porozmawiaj
Twój @gmail.com :
Zobacz panel dyskusyjny
Wypunktujmy dobre strony Łodzi

Zamieść nasz button:
Grupa Pewnych Osób
Grupa Pewnych Osób
Grupa Pewnych Osób


statystyka