Działamy w mieście. Działamy dla miasta. Działamy przez miasto.
Kategorie: Wszystkie | Akcje | Info | Intro | Relacje
RSS
sobota, 22 maja 2010

Wreszcie przyszedł czas rozdania "Punktów". Sala kinowa Muzeum Kinematografii dość szybko się zapełniła i ledwie wystarczyło miejsca dla wszystkich - organizatorzy musieli zadowolić się miejscami stojącymi. Wśród nagrodzonych byli zarówno tacy, dla których "Punkt dla Łodzi" to już któraś, kolejna z nagród, jakie otrzymali (np. projektanci hotelu "Andel's"), jak i tacy, którzy przez wiele lat działalności nie zostali jeszcze docenieni (Jacek Bieleński czy panie z "042 Magazine"). Nagrodzona w kategorii "Ludzie" Marta Skłodowska jechała na galę aż z Niemiec, na szczęście udało jej się dotrzeć na czas. Z kolei inny z nagrodzonych, Bartosz Stępień, znawca łódzkich murali, uświetnił galę prelekcją na temat właśnie łódzkich murali, a konkretnie tego, jak na przestrzeni lat zmieniały się ich style. Najbardziej cieszymy się jednak z tego, że mogliśmy nagrodzić młodych ludzi, którzy własnymi siłami wyremontowali skocznię narciarską na Rudzkiej Górze i zorganizowali konkurs skoków.

Więcej informacji o laureatach na stronie Punktu: http://punktdlalodzi.pl/edycja2010.html

19:28, grupa.pewnych.osob.lodz , Akcje
Link Komentarze (1) »
środa, 19 maja 2010

Z przyjemnością chcielibyśmy poinformować, że 21 maja odbędzie się
wręczenie Punków dla Łodzi.
Zapraszamy o godzinie 15.30 do sali kinowej Muzeum Kinematografii
(plac Zwycięstwa 1).

Punkt dla Łodzi skupia się na prezentowaniu pozytywnych przykładów działań w sferze estetycznej, społecznej i kulturalnej. Punkt może otrzymać starannie zaprojektowana witryna sklepowa, klimatyczny ogródek kawiarniany, przykład ciekawie zaaranżowanej przestrzeni
miejskiej, ale także interesujące wydarzenie kulturalne lub osoba, która wnosi swoim działaniem coś pozytywnego w krajobraz miasta.

Więcej informacji na: http://punktdlalodzi.pl/

23:52, grupa.pewnych.osob.lodz , Akcje
Link Komentarze (1) »
niedziela, 09 maja 2010

Od kilku lat w porozumieniu z Towarzystwem Opieki nad Starym Cmentarzem w Łodzi organizujemy porządkowania terenów wokół zabytkowych nagrobków na Starym Cmentarzu w Łodzi przy ulicy Ogrodowej. Najbliższa akcja planowana jest w sobotę 22 maja od godziny 11:00. Zbiórka pod Kaplicą Scheiblera.

Nie możesz, nie masz czasu, nie chcesz czynnie sprzątać? Pomóż nam powiększyć wypożyczalnię narzędzi, jaka znajduje się na Starym Cmentarzu. Zwracamy się zatem do wszystkich osób dobrej woli, aby nam pomogli w stworzeniu wypożyczalni narzędzi. Wystarczy przyjść w sobotę na Stary Cmentarz przy ulicy Ogrodowej (część ewangelicka w alejce Scheiblerowskiej) i przynieść ze sobą jakieś (nowe lub używane) grabie, sekatory, łopaty lub rękawice. Można się także z nami umówić za pośrednictwem poczty grupa.pewnych.osob.lodz@gmail.com na inny termin przekazania.

Jak to było: 
2009 http://gpo.blox.pl/2009/10/Posprzatalismy-na-Starym-Cmentarzu.html
2009 http://gpo.blox.pl/2009/06/Sprzatalismy-na-Starym-Cmentarzu.html
2008 http://gpo.blox.pl/2008/10/Sprzatalismy-groby.html
2008 http://gpo.blox.pl/2008/05/Sprzatalismy-Stary-Cmentarz.html
2007 i 2006 http://gpo.blox.pl/2007/10/Porzadkowanie-nagrobka.html

00:17, grupa.pewnych.osob.lodz , Akcje
Link Komentarze (7) »
Grupa Pewnych Osób

Utwórz swoją wizytówkę Grupa Pewnych Osób


Grupy dyskusyjne
Porozmawiaj
Twój @gmail.com :
Zobacz panel dyskusyjny
Wypunktujmy dobre strony Łodzi

Zamieść nasz button:
Grupa Pewnych Osób
Grupa Pewnych Osób
Grupa Pewnych Osób


statystyka