Działamy w mieście. Działamy dla miasta. Działamy przez miasto.
Kategorie: Wszystkie | Akcje | Info | Intro | Relacje
RSS
piątek, 27 czerwca 2008

AKTUALIZACJA: Dopisz się do protestu!

Polkomtel zachęca wszystkich do wzięcia udziału w publicznej dyskusji.

Grupa Pewnych Osób stara się pobudzić mieszkańców naszego miasta do głośnego wyrażania swoich opinii, do interakcji z otoczeniem. Podobną filozofię w swojej kampanii reklamowej najnowszego produktu zastosowała firma Polkomtel. Poszła nawet o krok dalej i kreuje przestrzeń materialną dla takiej publicznej dyskusji – na słupie, latarni, śmietniku, rynnie czy znaku drogowym. Co ciekawe, ta nowa forma pobudzania społecznej debaty nie doczekała się jak na razie żywej reakcji ze strony łodzian. Postanowiliśmy zatem odpowiedzieć na wyzwanie rzucone przez koncern i wykorzystać tę unikalną możliwość do wyrażenia swej opinii przy pomocy narzędzi stworzonych przez rzeczoną firmę specjalnie do tego celu. W pierwszym rzędzie wypowiedzieliśmy się na temat nowej marki, do czego zachęcamy wszystkich łodzian.

Miarka się przebrała!!!

Polkomtel chce rozmawiać? My też chcemy:

 

 

Łódzkie Wiadomości Dnia 30.06.2008
Radio Łódź 2.07.2008 Polkomtel ma posprzątać
 
 
 
Co zrobić z vlepkami:

 

 

Doniesienia prasowe:

Gazeta Wyborcza Łódź "Łódź kontra /brudasy z Polkomtela/"

Telepolis Łódź kontra 36,6

Wyhacz "Kto niszczy Plusowi kampanię reklamową?"

Mediarun.pl "Łódź kontra /brudasy z Polkomtela/"

Media2.pl "Wojna z "brudasami" 36i6"

Dziennik Internautów "Nie finansuj brudasów" z 36,6

ngo.pl "Grupa Pewnych Osób budzi łodzian"

Interia "Nie finansuj brudasów" z 36,6

Komórkomania "36i6 zaśmieca miasta?"

Karciarz.pl "36.6 mówimy NIE. Koniec z syfem."

Money.pl "Nie finansuj brudasów" z 36,6

Toya.net.pl "Łódzka wojna z 36,6"

Info Reklama "Adbusting w Łodzi"

02:00, grupa.pewnych.osob.lodz , Akcje
Link Komentarze (16) »
wtorek, 24 czerwca 2008

Z nieskrywanym zaskoczeniem oraz niepokojem dowiedzieliśmy się z wydania Dziennika Łódzkiego z 18 czerwca o pomyśle Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa by zakazać korzystania z niektórych łódzkich parków rowerzystom (art. Matyldy Witkowskiej pt.: "Urząd miasta chce wypędzić rowerzystów z parków" ).

Jako osoby głęboko zainteresowane budowaniem w naszym mieście polityki wspierania transportu rowerowego pragniemy stanowczo zaprotestować przeciwko podejmowaniu przez Państwa tego rodzaju decyzji.

Rozumiemy obawy niektórych pieszych związane z napotykaniem w terenach rekreacyjnych rowerzystów wykonujących manewry w pobliżu przechodniów w sposób niebezpieczny. Jednakże nieostrożna jazda niektórych użytkowników dróg nie skutkuje zakazem wjazdu dla wszystkich – dlaczego wobec cyklistów ma być zastosowane tego rodzaju obostrzenie? Jest to rozwiązanie tyleż nieprzyjazne rowerzystom co nieskuteczne.

Postulujemy inne rozwiązanie problemu:

  • jeśli rozdzielenie pieszych i rowerzystów jest koniecznością, w parkach istnieje wystarczająca ilość miejsca na wydzielenie pasa ruchu dla rowerów
  • rowerzyści łamiący przepisy powinni być pouczani a nawet karani za tego typu zachowanie przez odpowiednie służby – najlepiej w tej roli sprawdziłyby się patrole Straży Miejskiej na rowerach, uruchomienie takowych na terenach łódzkich parków przyczyniłoby się zresztą do ogólnego podniesienia poziomu bezpieczeństwa i zachowania porządku
  • największym zagrożeniem są nieletni, nie znający przepisów, nie zachowujący ostrożności, często poruszający się nie tylko na rowerach ale także np. na rolkach czy deskorolce (których zakaz by nie dotyczył, podobnie jak hulajnogi czy elektrycznie napędzanych samochodzików dla dzieci) – tutaj jedynym rozwiązaniem poza nadzorem odpowiedzialnych dorosłych jest kształtowanie umiejętności bezpiecznej jazdy na rowerze w ruchu miejskim oraz na terenach rekreacyjnych

Odpowiedź Dyrektora Wydziału mgr inż. Dariusz Wrzos z dnia 8 lipca 2008r. (plik pdf)

Radni na rowery

Dzięki inicjatywie Rowerowej Łodzi, w poniedziałek 23 czerwca, łódzcy radni podczas wyjazdowego posiedzenia Doraźnej Komisji ds. Sportu sami sprawdzali jak się jeździ rowerem po Łodzi. W przejeździe poza radnymi uczestniczyli przedstawiciele Zarządu Dróg i Transportu, z jej szefową na czele, ale także przedstawiciele środowisk rowerowych. Chcieliśmy przekazać radnym kilka podstawowych myśli:

  • dobra i o wysokiej jakości infrastruktura dla rowerów służy także innym użytkownikom (rolkarze, deskorolkarze, wózki, niepełnosprawni itd.)
  • zapewnia bezpieczeństwo i przyczynia się do popularyzacji roweru
  • po prostu nie stać nas na źle wykonane drogi i inne elementy infrastruktury, które nie przełożą się na wzrost ilości rowerzystów a dodatkowo wymagają ciągłych napraw.

Sądzimy że lepiej zbudować nieco mniej tras - skoncentrować się na głównych połączeniach ale zrobić je w światowym standardzie.

Radni obejrzeli z bliska wszystkie problemy ponoć jednej z lepszych łódzkich ścieżek. Przy każdym takim kwiatku grupa zatrzymywała się i słuchała merytorycznych argumentów obecnych na przejeździe cyklistów, niekiedy dochodziło do żywiołowych dyskusji. Radni dostali także specjalnie przygotowane materiały informacyjne o tym jak powinny porządne ścieżki wyglądać. "Wycieczka" miała cel edukacyjny - i nie jest to pierwszy (ani ostatni) kontakt radnych z tym tematem.

Fotorelacja:

Radni na rowery

Videorelacja:

TVP3 Łódzkie Wiadomości Dnia 23 czerwca 2008
TvToya Wydarzenia 23 czerwca 2008

Łódzcy radni na rowerowej wycieczce

Porzucili garnitury i wcisnęli się w dresy. Radni miejscy pojechali na wycieczkę śladem wciąż niedoskonałych łódzkich ścieżek rowerowych

21:41, grupa.pewnych.osob.lodz , Relacje
Link Komentarze (3) »
czwartek, 12 czerwca 2008

"Urzędnicy w tym roku chcą wyremontować najbardziej zniszczone chodniki w Łodzi. Mieszkańcy mogą zgłaszać rejony, które wymagają pilnej renowacji. "Czy nie można podobnie zrobić z trawnikami?

Jednym z takich miejsc jest skwerek przy Placu Powstanców Węgierskich, tam gdzie wręczaliśmy Czarne Kropy . To trochę dziwne, że mineło tyle czasu, a nic się w tym miejscu nie zmieniło. Prezydent Włodzimierz Tomaszewski powiedział, że winni są kierowcy, którzy wysiadając z samochodów przechodza przez trawnik niszcząc go - tylko, że miejsce to nie widziało trawy od lat, nie pojawiła się też ona tam po remoncie.
Na niesfornych kierowców jest prosty sposób czyli słupki lub mały płotek:

Na Skwerze Powstanców Węgierskich zrobiono fontannę, zbudowano ławeczki, nowe chodniki, kwietniki, posadzono krzewy... a trawy nie posiano. Dlatego wręczaliśmy tam Czarną Kropę, ponieważ takie działanie wydawało nam się kompletnie niezrozumiałe.

Pozbawione zieleni zakamarki mają różnych właścicieli. Jedne przypisane są do posesji, inne należą do Zarządu Dróg i Transportu, jeszcze innymi opiekują się delegatury dzielnicowe UMŁ. Łączy je jedno: muszą odzyskać urodę. Najpierw jednak musimy mieć mapę takich miejsc. Dlatego prosimy, żebyście zgłaszali miejsca do zazielenienia. Potrzebne będą informacje, gdzie jest skwerek nieużytek (ulica, dzielnica, numer najbliższej posesji). Czekamy na listy grupa.pewnych.osob.lodz@gmail.com
Głosy zbiera także Michał Jagiełło z Gazety Wyborczej: michal.jagiello@lodz.agora.pl lub 042 631 60 37 oraz 0 800 13 13 11

 

Grupa Pewnych Osób bierze się za nieużytki 12 czerwca 2008.

"Łyso nam" - tak mogłaby nazywać się akcja, którą proponuje łodzianom GPO. Tym razem chodzi o zaniedbane trawniki.

 

16:00, grupa.pewnych.osob.lodz , Akcje
Link Dodaj komentarz »
Grupa Pewnych Osób

Utwórz swoją wizytówkę Grupa Pewnych Osób


Grupy dyskusyjne
Porozmawiaj
Twój @gmail.com :
Zobacz panel dyskusyjny
Wypunktujmy dobre strony Łodzi

Zamieść nasz button:
Grupa Pewnych Osób
Grupa Pewnych Osób
Grupa Pewnych Osób


statystyka