Działamy w mieście. Działamy dla miasta. Działamy przez miasto.
Kategorie: Wszystkie | Akcje | Info | Intro | Relacje
RSS
czwartek, 31 lipca 2008
W ostatnią sobotnią noc, naprawiliśmy kilka krawężników na ścieżce rowerowej przy Delegaturze UMŁ Łódź Polesie...
Dzisiaj, zabetonowaliśmy krawężniki w centrum, tuż przy Delegaturze UMŁ Śródmieście. Wielki finał akcji „Betonem w beton" odbył się na ścieżce rowerowej w samym centrum miasta – wyrównaliśmy krawężniki na skrzyżowaniu  przy ul. Piotrkowskiej i Al. Mickiewicza. To jedna z najważniejszych tras rowerowych w Łodzi łączących wschód i zachód miasta z Pietryną. Codziennie bardzo wielu rowerzystów niszczy swój sprzęt i kręgosłupy  przejeżdżając przez znajdujące się  na tej ścieżce krawężniki, których wszak mogłoby nie być. Normy  dopuszczają 2 cm. ale przecież ich nie nakazują! Każda poprzeczna przeszkoda na drodze rowerowej jest dyskomfortem a czasem nawet zagrożeniem. Ponadto dobrze zbudowane ścieżki są najlepszą zachętą by z roweru skorzystało więcej osób. Właśnie dlatego warto zainwestować w jakość. Szczególnie w Łodzi gdzie trwają przygotowania do uruchomienia systemu rowerów miejskich – powraca zawsze jeden komentarz – po czym tym wypożyczonym rowerkiem będziemy jeździć. Nasza akcja to tylko przypomnienie, że do dobrej praktyki Zarząd Dróg i Transportu ma jeszcze daleką drogę.

VideoRelacja


FotoRelacja
Betonem w beton


Taka mała ściąga, jaki powinien być krawężnik na ścieżce rowerowej.


O ścieżki rowerowe bez krawężników (i nie tylko) walczy wspólnie doborowe towarzystwo: GPO, RowerowaLodz, Instytut Spraw Obywatelskich i Łódzka Inicjatywa na Rzecz Przyjaznego Transportu.Co o naszej akcji przekazały media:
gw "Zalali ścieżki betonem"

dł "Grupa Pewnych Osób poprawia trasy rowerowe"

dł "Samowola budowlana tym razem uszła na sucho"

"Kolejna akcja Grupy Pewnych Osób"

"GPO uczy złych ludzi..."


TvToya Wydarzenia 31.07.2008

23:56, grupa.pewnych.osob.lodz , Relacje
Link Dodaj komentarz »
piątek, 25 lipca 2008
Coś trzeba z tym zrobić...

Oj się działo!

Akcja "Betonem w beton" ma na celu zwrócenie uwagi służb miejskich, a także opinii publicznej na problem standardów, według których wykonywane są ścieżki rowerowe. Beton urzędniczy zatwierdza projekty ścieżek rowerowych, które już po zakończeniu budowy nadają się do poprawy z powodu zbyt wysokich krawężników. "Betonem w beton" pokazuje, że poprawienie komfortu jazdy podróżujących rowerami nie wymaga wielkich nakładów finansowych a jedynie staranności w wykonaniu ścieżki.

Koszt wyrównania 10 krawężników nie przekroczył 100zł. Czy na taką sumę trzeba rozpisywać przetarg, czy wystarczy odrobinę dobrej woli ze strony odpowiednich służb?

Akcję przeprowadziliśmy właśnie na tej ścieżce, która według opinii urzędników i władz, jest jedną z najlepszych w Łodzi! Po tej samej ścieżce 23 czerwca jechali radni...


09:13, grupa.pewnych.osob.lodz , Akcje
Link Komentarze (4) »
piątek, 04 lipca 2008

Kulturalna i estetyczna alternatywa dla obklejania vlepkami! 

Akcję promocyjną można przeprowadzić w taki sposób, aby obdarowany nie dość że nie doznał szkody, ale był jeszcze wdzięczny! O czym mogą przekonywać reakcje wielu łodzian, którym rozdaliśmy w sumie 5000 magnesików.

 

Akcja przeprowadzona przez Łódź Art Center przy naszym współudziale. Bo wszystkim nam zależy aby Łódź otrzymała tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku.

Radio Łódź 7 lipca 2008

Jeśli rano okazało się, że nasze dobre wróżki nie dotarły do Twojego autka lub lodówki, możesz je wyręczyć samemu. Każdy chętny otrzyma magnesik w Dziale Promocji UMŁ lub w jednej z Furtek miejskich.

 

23:06, grupa.pewnych.osob.lodz , Akcje
Link Komentarze (2) »
Grupa Pewnych Osób

Utwórz swoją wizytówkę Grupa Pewnych Osób


Grupy dyskusyjne
Porozmawiaj
Twój @gmail.com :
Zobacz panel dyskusyjny
Wypunktujmy dobre strony Łodzi

Zamieść nasz button:
Grupa Pewnych Osób
Grupa Pewnych Osób
Grupa Pewnych Osób


statystyka