Działamy w mieście. Działamy dla miasta. Działamy przez miasto.
Kategorie: Wszystkie | Akcje | Info | Intro | Relacje
RSS
piątek, 15 sierpnia 2008

To co w innych miastach jest standardem, w Łodzi dopiero raczkuje. Każdy zabytkowy budynek w czasie renowacji powinien być zasłonięty eleganckim, pasującym do budynku, opakowaniem z klasą.

Mamy nadzieję, że to dobry początek normalnych praktyk w Łodzi. Bo zabytek powinien wyglądać na zadbany i elegancki, także w czasie remontu.

Fundatorem i patronem kulturalnego banera, który promuje Łódź jako Europejską Stolicę Kultury w 2016 roku, jest Pani Jolanta Chełmińska wojewoda łódzki. (więcej informacji na stronie łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego)

14 sierpnia 2008

Ławeczka Tuwima na nowym, komiksowym tle!
Na Piotrkowskiej za pomnikiem poety pojawił się 20-metrowy baner z rysunkową panoramą Łodzi.
Zasłania on część rusztowań, które stoją przed remontowaną elewacją Urzędu Wojewódzkiego. Jak tłumaczy wojewoda łódzki, Jolanta Chełmińska, baner zawieszono przede wszystkim dla turystów, którzy tradycyjnie fotografują się przy ławeczce Tuwima.Teraz w tle nie widać prowadzonych prac, a w każdym razie - obok nich jest zabawna, pomysłowa panorama Łodzi. (ciąg dalszy)


16 sierpnia 2008

Banner ozdobi, a płot oszpeci
Turysta nie powinien wyjechać z Łodzi bez zdjęcia na Ławeczce Tuwima. Teraz tło fotografii wypełni mu panorama miasta, a nie budynek Urzędu Wojewódzkiego. (ciąg dalszy)


18 sierpnia 2008

Koniec bałaganu za plecami Tuwima
Od kilku tygodni wakacyjne zdjęcie na ławeczce Tuwima było wątpliwą pamiątką z Łodzi. W tle straszyła pilśniowa płyta ustawiona przed remontowanym urzędem. Po interwencji Grupy Pewnych Osób teraz jest znacznie lepiej - pojawił się baner z reklamą Łodzi jako europejską stolicą kultury. (ciąg dalszy)

EI 19 sierpnia 2008

Komiksowa Łódź na plakacie

Banner o wysokości 2,40 m i długości 16,25 m przedstawiający komiksową panoramę Łodzi znanego rysownika Krzysztofa Ostrowskiego zawisł na rusztowaniach wzdłuż remontowanego budynku Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Piotrkowskiej 104. (ciąg dalszy)


Wydarzenia 14 sierpnia 2008


17:03, grupa.pewnych.osob.lodz , Relacje
Link Komentarze (2) »
niedziela, 10 sierpnia 2008

Plagą na łódzkich budynkach jest zalew napisów „zdobiących" elewacje.
Jedyną sprawdzoną metodą radzenia sobie z tym zjawiskiem jest szybka reakcja polegająca na skutecznym łapaniu i karaniu sprawców wandalizmu, połączonym z usuwaniem efektów ich działania.

Czy chcesz by Twoje dzieci uczyły się literować wulgarne słowa umieszczane na ścianie ich podwórka?
Czy chcesz aby oceniano Ciebie przez pryzmat napisów jakie znajdują się na Twoim domu?Zadbana elewacja studzi grafomańskie zapędy mniej kulturalnych obywateli - zwyczajnie nie opłaca się pisać po ścianie, z której napis w ciągu doby znika. Zwykle dwie, trzy daremne próby powodują, że wandale już nie wracają. Tym bardziej, że zgodnie z zapisami „Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Łodzi" zarządcy nieruchomości są zobowiązani do usuwania z elewacji budynków, ogrodzeń a także innych urządzeń: skrzynek energetycznych, gazowych, słupów trakcyjnych i oświetleniowych, budek telefonicznych itp.plakatów, reklam, ogłoszeń oraz napisów i rysunków, w ciągu 24 godzin.


WYDRUKUJ ulotkę i zawieś ją u siebie na klatce. (kliknij miniaturkę):
 Kliknij i wydrukuj ulotkę Kliknij i wydrukuj ulotkę

To naprawdę działa: jeden telefon lub e-mail, a twoja okolica może stać się czysta i wolna od wulgarnych, szpecących napisów.

Natomiast jeśli jesteś sceptykiem, uważasz że ta akcja nic nie da bo np. nie lubisz Straży Miejskiej, która według ciebie nic nie robi... to tym bardziej zadzwoń i popsuj im statystyki! Bo przyjmą zgłoszenie i go nie zrealizują. Co nie?

umł  Denerwuje cię bałagan? Dzwoń! 20.08.2008

Miło nam, że akcja GPO jest traktowana na tyle poważnie przez Urząd Miejski, że przyznała jej autorstwo Straży Miejskiej.


TvToya Wydarzenia 12 sierpnia 2008

20:08, grupa.pewnych.osob.lodz , Akcje
Link Komentarze (7) »
wtorek, 05 sierpnia 2008

Po 50 dniach zbierania nominacji, prezentujemy spis łysych trawników.

Dostaliśmy 108 zgłoszeń. Najwięcej z al. Kościuszki, ulic Tuwima, Gdańskiej, Lipowej oraz okolic rynku Bałuckiego.

pdf Prezentacja (pdf) do pobrania - kliknij.

Podsumowując naszą akcję - widać, że zieleń w Łodzi jest bardzo zaniedbana, szczególnie w centrum. Czyli właśnie tam gdzie powinna być najbardziej reprezentacyjna. Jeżeli Miasto chce przyciągnąć inwestorów na ulicę Piotrkowską i chce, żeby zamiast lumpeksów były eleganckie butiki, powinno zadbać także o estetyczną zieleń.Mimo, że widzimy pewną poprawę i zainteresowanie tym tematem ze strony władz miasta - efekt tych działań nie jest najlepszy. Można odnieść wrażenie, że są to działania pozorne - najłatwiej jest obsypać wszystko korą i posadzić iglaki - brakuje jednej spójnej koncepcji zaprojektowania zieleni i opieki profesjonalisty.
Warto dodać, że kwestia wyglądu zieleni miejskiej nie zależy tylko od przeznaczonych na ten cel funduszy - potrzebny jest przede wszystkim profesjonalny projekt architekta krajobrazu, który może dostosować go do budżetu.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby przekazanie opieki nad zielenią w centrum, jednemu zarządcy. Nawet jeżeli spółdzielnie czy administratorzy dbają o zieleń, to każdy stosuje inne rozwiązania - np. różne ogrodzenia, które są niezbędne, aby trawa nie została rozjeżdżona przez kierowców. Dlatego apelujemy do urzędników, aby pomyśleli o zakupie estetycznych słupków, chociażby takich jak te w Poznaniu.

poznan

W Łodzi brakuje miejsc gdzie można by na chwilę przysiąść czy odpocząć. Jest za to wiele takich, które kiedyś były czymś w rodzaju skwerków z ławkami, z ładną zielenią. Dlatego proponujemy, zamiast zadaszenia placu Wolności, odnowić kilkanaście lub kilkadziesiąt skwerków - będzie to bardziej służyło mieszkańcom Łodzi. Apelujemy do władz miasta, aby pamiętały o zieleni i traktowały ten temat poważnie – chodzi nie tylko o estetyczny wygląd naszego miasta, abyśmy nie musieli się wstydzić przed gośćmi, ale także o to, żebyśmy mieli gdzie odpocząć.


Media o akcji:

GW "Policzyli łyse trawniki"

"Miasto łysych trawników"

12:17, grupa.pewnych.osob.lodz , Relacje
Link Dodaj komentarz »
Grupa Pewnych Osób

Utwórz swoją wizytówkę Grupa Pewnych Osób


Grupy dyskusyjne
Porozmawiaj
Twój @gmail.com :
Zobacz panel dyskusyjny
Wypunktujmy dobre strony Łodzi

Zamieść nasz button:
Grupa Pewnych Osób
Grupa Pewnych Osób
Grupa Pewnych Osób


statystyka