Działamy w mieście. Działamy dla miasta. Działamy przez miasto.
Kategorie: Wszystkie | Akcje | Info | Intro | Relacje
RSS
niedziela, 21 września 2008
…do zakładu psychiatrycznego.

 Jako łodzianie mamy prawo domagać się od władz by mieszkać w czystym i bezpiecznym mieście. Mamy prawo domagać się by powołane do tego organy likwidowały problemy!

Ponownie jednak o te podstawowe prawa musimy domagać się na ulicy. Sprawa Wiesława W. człowieka „7 było”, który niszczy mienie prywatne i publiczne to dowód na niedomagania naszej władzy. Chory człowiek, wobec którego orzeczono sądownie internację nadal dewastuje Łódź.
Naszym happeningiem przypomnieliśmy, że w sprawie Wiesława W. nie jest nam wszystko jedno i że przyglądamy się temu jak policja, prokuratura, sąd realizują swoje obowiązki.

Przedstawiciele Rady Miejskiej zobowiązali się podczas naszego protestu do monitowania sprawy będącej w tak wyraźnym interesie miasta. Będziemy patrzeć Radnym na ręce.

Relacje prasowe:
Dziennik Łódzki
Gazeta Wyborcza
LodzCity.pl
ŁWD


15:56, grupa.pewnych.osob.lodz , Relacje
Link Komentarze (2) »
piątek, 19 września 2008
Łódź ma szansę dołączyć do grona polskich miast, w których radni uchwalili standardy techniczne ścieżek rowerowych. Wszystko za sprawą inicjatywy Rowerowa Łódź oraz sprzyjającym jej radnym: Bartoszowi Domaszewiczowi oraz Krzysztofowi Piątkowskiemu. Dokładny opis standardów, jakim mają szansę odpowiadać ścieżki można znaleźć tutaj. Ponieważ los inicjatywy nie jest do końca przesądzony każdy może napisać do Rady Miasta maila z wyrazami swojego poparcia dla projektu. Jak to zrobić? To proste, wejdź na tę stronę.
 
 
 

wtorek, 16 września 2008
54 letni Wiesław W. od lat bezkarnie dewastuje Łódź.
Przez swoje upodobania i sposób ich wyrażania zwany jest "haikupsycholem", "bazgrołem", czy "człowiekiem 7 było". Ten człowiek jest na tyle bezczelny, że bez obaw przyznaje się do autorstwa tych bohomazów, na łamach gazet.


GPO chce zwracać uwagę łodzian na liczne, często niezauważane nieprawidłowości. Chcemy pokazywać, jak niewiele potrzeba aby każdy z nas mógł działać. Ale obywatel jest tylko obywatelem, płaci podatki aby opłacać odpowiednie służby.
Ale co mają zrobić zwykli ludzie, kiedy zrobią już wszystko co w ich mocy? Wskażą palcem problem, zaciągną za rękę odpowiednie służby na miejsce problemu, powiedzą co należy zrobić i czekają aż zacznie się coś dziać. Ale ile mamy czekać? Chyba mamy prawo być już nieco zniecierpliwieni?

Dokładnie rok temu za pośrednictwem artykułu prasowego http://bezkarny.blogspot.com/2007/09/haiku-zalewa-dzkie-mury.html wskazaliśmy problem. W wyniku naszego prywatnego śledztwa ustaliliśmy gdzie mieszka największy łódzki dewastator - Wiesław W. nazywany przez nas Haikupsycholem, przez innych Bazgrołem lub Człowiekiem 7 było. Okazało się wówczas, że służby wiedzą gdzie ów szaleniec mieszka, a mimo to nic z tą wiedzą nie robiły. Dopiero po tym artykule Wiesław W. został złapany, przebadany i... skazany. Mimo to, nadal znajduje się na wolności i nadal niszczy nam miasto.
Dlatego upominamy się o prawo do normelnego miasta, do poszanowania prawa i do sprawiedliwości.
 
Zapraszamy na nasz happening w czwartek, 18 września przed UMŁ - Piotrkowska 104 o godzinie 15:55.

00:15, grupa.pewnych.osob.lodz , Akcje
Link Komentarze (4) »
Grupa Pewnych Osób

Utwórz swoją wizytówkę Grupa Pewnych Osób


Grupy dyskusyjne
Porozmawiaj
Twój @gmail.com :
Zobacz panel dyskusyjny
Wypunktujmy dobre strony Łodzi

Zamieść nasz button:
Grupa Pewnych Osób
Grupa Pewnych Osób
Grupa Pewnych Osób


statystyka