Działamy w mieście. Działamy dla miasta. Działamy przez miasto.
Kategorie: Wszystkie | Akcje | Info | Intro | Relacje
RSS
niedziela, 20 września 2009

Łódzkie Stare Miasto wciąż nie może doczekać się odświeżenia i należytego zagospodarowania - tym bardziej cieszy inicjatywa fundacji Przestrzeń Wyobraźni, która wspólnie z różnymi łódzkimi architektami chce przekształcić straszliwie zaniedbany placyk przed dawnym kinem Zachęta z piaszczystymi klepiskami bez trawy oraz nielegalnymi ohydnymi budkami w przyjazną, zieloną przestrzeń dla ludzi.

Ponieważ wspieramy takie obiecujące inicjatywy, postanowiliśmy pomóc w symbolicznym rozpoczęciu przemiany tego miejsca: uprzątnęliśmy i przekopaliśmy jeden z trawników oraz posialiśmy trawę. Siać pomagali nam uczestnicy miejącej kulminację w tym miejscu gry miejskiej Walk in Lodz.

 

00:44, grupa.pewnych.osob.lodz , Relacje
Link Dodaj komentarz »
piątek, 18 września 2009

Zapraszamy wszystkich do pomocy przy kopaniu i sadzeniu, jakiego zamierzamy się dopuścić wraz z organizatorami gry Walk in Lodz.

W sobotę 19 września o godz 16.00 na mocno zaniedbanym placyku przed Klubem Luka (ul. Zgierska 26a - dawne kino Zachęta) posadzimy trawę, w ramach wsparcia działalności związanej z partnerstwem na rzecz architektury łódzkiej, „Lodzermenschen Architects”.

11:05, grupa.pewnych.osob.lodz , Akcje
Link Komentarze (1) »
sobota, 05 września 2009

W sobotnie przedpołudnie wraz z MooMoo wprowadziliśmy nieco ruchu i zieleni na Lipową. Przechodnie częstowani byli zestawami trawy na wynos, kilka rozdeptanych błotnistych klepisk zasililiśmy skromną porcją zieleni, parę okolicznych sklepów wspomogliśmy doniczkami z kwiatami.

Przy okazji zebraliśmy podpisy pod petycją o rekultywację trawników i odnowienie chodników na ulicy Lipowej. Petycja trafi wkrótce do odpowiednich organów.

Dziękujemy wszystkim obecnym za przybycie!

 

Gazeta Wyborcza - "Trawa na miejscu czy na wynos?" 2009-09-06

20:14, grupa.pewnych.osob.lodz , Akcje
Link Komentarze (3) »
czwartek, 03 września 2009

Zielona Lipowa

Ulica Lipowa, podobnie jak wiele innych ulic w centrum Łodzi jest szara i zaniedbana. Chcielibyśmy, aby stała się zielona - uważamy, że jest to możliwe przy odrobinie dobrych chęci i niewielkich nakładach finansowych.
Aby ulica była zielona wystarczą zadbane trawniki, rośliny w oknach i witrynach. Dlatego wposażymy dwa sklepy w donice z roślinami ozdobnymi i posadzimy pnącza.
Razem z przyjaciółmi z Moomoo nasza ekipa z Lipowej zaprasza w sobotę 5 września o godz. 11 na akcję pt. "Trawa na miejscu, czy na wynos?" przy ul. Lipowej 44.
Będziemy także zbierać podpisy pod petycją o rekultywację trawników na ulicy Lipowej.

17:38, grupa.pewnych.osob.lodz , Akcje
Link Komentarze (1) »
Grupa Pewnych Osób

Utwórz swoją wizytówkę Grupa Pewnych Osób


Grupy dyskusyjne
Porozmawiaj
Twój @gmail.com :
Zobacz panel dyskusyjny
Wypunktujmy dobre strony Łodzi

Zamieść nasz button:
Grupa Pewnych Osób
Grupa Pewnych Osób
Grupa Pewnych Osób


statystyka