Działamy w mieście. Działamy dla miasta. Działamy przez miasto.
Kategorie: Wszystkie | Akcje | Info | Intro | Relacje
RSS
czwartek, 25 października 2007
Pewnie nie raz słyszałeś, o corocznej zbiórce pieniędzy na ratowanie zabytkowych nagrobków Starego Cmentarza. Wyszlismy jednak z założenia, że można zrobić coś więcej. Poprzebywać trochę na świezym powietrzu, a jednocześnie zrobić coś dobrego dla Miasta.

20.10.2007
A tak sprzątaliśmy rok temu

22.10.2006


00:57, grupa.pewnych.osob.lodz , Relacje
Link Komentarze (2) »
11.10.2007
Wyobraźcie sobie, że ludzie, których mieszkańcy Łodzi wybrali do reprezentowania ich interesów w Sejmie głosowali przeciwko swojemu miastu. Nie pozostało zatem nic innego, jak godnie uhonorować owych pOsłów, na pamiątkę dla przyszłych pokoleń. Oto druga odsłona akcji Kamienie z Łodzi


00:44, grupa.pewnych.osob.lodz , Akcje
Link Dodaj komentarz »
24.05.2007
Prezydent Łodzi nie uwierzył, że miasto może gościć piłkarzy podczas Euro 2012, zatem złożył wniosek o organizację Mistrzostw w roku 20012. Za co mu szczerze dziękujemy, w wymyślony przez jego samego sposób - stawiając mu pamiątkowy głaz. Akcję Kamienie z Łodzi czas zacząć:


00:43, grupa.pewnych.osob.lodz , Akcje
Link Dodaj komentarz »
30.09.2006
Ileż można słuchać "to miasto jest szare i brudne"? Jak długo można tolerować nasz "swojski" miejski syf? Łazisz sobie po mieście i co chwila widzisz papierowe strzępy, pomazane ściany - są tacy, którzy poddają się przygnębieniu i przestają widzieć ten bajzel wokoło, ale ludziska - to nie Azja, należymy do cywilizacji Zachodu, przydałoby się wreszcie zmienić ulice tego dużego europejskiego miasta. No to jazda - Akcja dla Łodzi


00:43, grupa.pewnych.osob.lodz , Akcje
Link Dodaj komentarz »

17-07-2006

Stacey, studentka fotografii z USA przyjechała do Łodzi wraz z dwojgiem profesorów Youngstown University, którzy przygotowują warsztaty studenckie dotyczące konserwacji i rewitalizacji zabytków oraz ochrony konserwatorskiej. Zadaniem Stacey było dokumentowanie całej wizyty, a zwłaszcza uwiecznienie łódzkiej architektury przemysłowej. Robiła zdjęcia w Manufakturze, na Księżym Młynie, nawet w kominie starej elektrowni Scheiblera, a także w innych fabrykach zarówno zniszczonych, jak i zmodernizowanych. Kiedy chciała zrobić zdjęcia przed fabryką Gillette, zatrzymali ją ochroniarze i zamknęli pod kluczem. Odzyskała wolność dopiero wtedy, gdy skasowała zdjęcia fabryki.

Co jak co, ale czasy, kiedy można było kogoś bezkarnie zamknąć za fotografowanie już bezpowrotnie (miejmy nadzieję) minęły. Dlatego trzeba było dać ochronie nauczkę - żeby sobie zapamiętali, że wolno fotografować!


A to relacja Wiadomości Dnia TVP3:

00:43, grupa.pewnych.osob.lodz , Akcje
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2
Grupa Pewnych Osób

Utwórz swoją wizytówkę Grupa Pewnych Osób


Grupy dyskusyjne
Porozmawiaj
Twój @gmail.com :
Zobacz panel dyskusyjny
Wypunktujmy dobre strony Łodzi

Zamieść nasz button:
Grupa Pewnych Osób
Grupa Pewnych Osób
Grupa Pewnych Osób


statystyka