Działamy w mieście. Działamy dla miasta. Działamy przez miasto.
Kategorie: Wszystkie | Akcje | Info | Intro | Relacje
RSS
środa, 28 października 2009

Aby upamiętnić rowerzystów-ofiary wypadków, w kolejnych miastach na świecie stawia się tzw. duchy rowerów.

Duch roweru jest pomalowany na biało i przypięty do znaku drogowego w pobliżu miejsca wypadku wraz ze skromną plakietką. Są pamiątkami tragedii, które odbyły się na anonimowych skrzyżowaniach i cichym wsparciem prawa do bezpiecznego poruszania się przez rowerzystów.

Zapraszamy na odsłonięcie pierwszego w Łodzi i w Polsce ducha roweru. Odsłonięcie nastąpi w Zaduszki 2 listopada 2009 o godzinie 12:00 przy bramie Starego Cmentarza przy ulicy Srebrzyńskiej 1/3 w Łodzi. Chcemy w ten wyjątkowy sposób uczcić pamięć zabitego (19 VIII 2008) w tym miejscuMarciusza Moronia, którego potrącił pędzący samochód prowadzony przez pijanych kierowców (do teraz obaj podejrzani są na wolności).
Zapraszamy także na godzinę 18:00 na symboliczne zapalenie zniczy przy duchu rowerzysty.

Więcej na: www.masakrytyczna.org

21:43, grupa.pewnych.osob.lodz , Akcje
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 25 października 2009

Mimo niskiej temperatury i braku słońca, pogoda była łaskawa - nie padało! Widać komuś na górze spodobało się co robimy.

Dziękujemy wszystkim za przybycie, zapał do pracy i miłe towarzystwo. Fajnie poznawać nowe osoby, które chciały "coś zrobić" dla sprawy.


Tym razem Towarzystwo Opiki nad Starym Cmentarzem wskazało nam grób Borysa Kindermanna i nieznane pole grobowe znajdujące się po sąsiedzku. Przed naszym wkroczeniem na plac robót wygląda tak jak pokazuje fotografia.

Nasze podziękowania kierujemy także do Arkadiusza Choczaja z firmy CWS-boco Polska Sp. z o.o., który wypożyczył nam nieodpłatnie stroje robocze. Arkowi tak spodobał się pomysł sprzątania, że także do nas dołączył.


Dziękujemy także Pani europoseł Joannie Skrzydlewskiej, która odpowiedziała na nasz apel i ufundowała szereg narzędzi. Jest to poważne zasilenie naszej wypożyczalni, z której mogą skorzystać wszyscy wolontariusze zainteresowani sprzątaniem na Starym Cmentarzu.


Pozostawiliśmy po sobie duże kupy wyrwanej roślinności... ale także odsłonięte pole grobowe z pięknym ogrodzeniem. Okazało się też, że w pobliżu sarkofagu Borysa Kindermanna znajdowały się pod grubą wartwą ziemi i roślin, dodatkowe cztery groby.

Jeśli znasz kogoś, grupę ludzi, którzy chcieliby uprzątnąć któryś z zapomnianych grobów na Starym Cmentarzu, służymy pomocą. Jest już narzędziownia, jest jeszcze dużo grobów...

Zapraszamy 1 listopada na Stary Cmentarz w Łodzi przy ul. Ogodowej - odbywać się tam będzie już XV kwesta na rzecz ratowania zabytków nekropolii.

Fotogaleria

Łódzkie Wiadomości Dnia

17:57, grupa.pewnych.osob.lodz , Akcje
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 22 października 2009

15 lipca ogłosiliśmy zabawę na najciekawsze fotografie na których widoczny jest znaczek Łodzi jako kandydata do Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku.

Wystarczyło gdzieś na wakacjach (w Łodzi, w Polsce, za granicą) wykonać fotografię na której będzie widoczne logo ŁESK 2016. Na maile czekaliśmy do końca września. Szczegóły, regulamin oraz wszystkie nadesłane zdjęcia możecie oglądać na www.lodzjakmagnes.pl.

Jury wyłoniło spośród 101 nadesłanych prac 10 wyróżnień, w tym tę najlepszą.

Nagrodę główną jest podwójny bilet na trasie z Łodzi do Wiednia i z powrotem. Gratulujemy i prosimy o fotografie z wycieczki! Sponsorem nagrody głównej jest Port Lotniczy Łódź im. Władysława Reymonta. Autorzy pozostałych wyróżnionych zdjęć także otrzymają gadżety promocyjne ŁESK2016.

Wyróżnione fotografie można oglądać na specjalnej wystawie w gablotach przy ul. Piotrkowskiej 104 (obok ławeczki Tuwima).

Akcję zorganizowaliśmy wspólnie z Łódź Art Center i Urzędem Miasta Łodzi.

19:57, grupa.pewnych.osob.lodz , Akcje
Link Komentarze (4) »
niedziela, 18 października 2009

Zapraszamy na kolejne sprzątanie Starego Cmentarza w Łodzi!

Zapraszamy wszystkich chętny w sobotę 24 października o godzinie 12:00 (lub wcześniej). Zbiórka pod Kaplicą Scheiblera.

Nasza akcja jest konsultowana z Towarzystwem Opieki nad Starym Cmentarzem. Wiemy które groby należy uporządkować, gdyż w niedalekiej przyszłości będą poddawane renowacji.

Nie możesz, nie masz czasu, nie chcesz czynnie sprzątać? Pomóż nam powiększyć wypożyczalnię narzędzi, jaka znajduje się na Starym Cmentarzu. Z narzędzi korzystają wolontariusze, którzy przychodzą opiekować się grobami (harcerze, uczniowie, studenci...)
Potrzebne są używane lub nowe: grabie, sekatory, saperki, rękawice...

 24.10.2009 "Sobotnie spacery i sprzątanie Starego Cmentarza" 

23:05, grupa.pewnych.osob.lodz , Akcje
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 08 października 2009

 

Dzisiaj o godzinie 16:30 dokonaliśmy uroczystego otwarcia łódzkiego Centrum Rewitalizacji.

Znajduje się ono przy ul. Sienkiwicza 54 w miejscu byłej remizy strażackiej...


*Wykorzystaliśmy wizualizacje stworzone w ramach projektu Prorevita

Na naszą "imprezę" poza mieszkańcami, zaprosiliśmy także włodarzy Łodzi - prezydenta doktora Jerzego Kropiwnickiego i jego pierwszego zastępce odpowiedzialnego za zabytki w mieście Włodzimierza Tomaszewskiego. Zaprosiliśmy także wszystkich radnych.
Kto przybył? Jedynym przedstawicielem władz miasta był... wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Pan Krzysztof Piątkowski.

Koniec mistyfikacji!
Każdy kto przybył, zrozumiał na czym polega dramat łódzkich zabytków. Bo zabytkiem jest nie tylko budynek wpisany do rejestru zabytków, ale także takie miejsca które przedstawiają wartość dla tożsamości miasta, są dowodem jego rozwoju, świadectwem historii Łodzi.

Ktoś może powiedzieć, że niektórych wartościowych budyneków nie można wpisać do rejestru zabytków, bo przedstawiają zbyt mała wartość (sic!) architektoniczną. Ale Miasto ma możliwość ochrony ważnych obiektów, z punktu widzenia tożsamości Łodzi, poprzez miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego... Tylko że ich CIĄGLE NIE MA!

Dlatego też rozpoczynamy zbiórkę podpisów pod petycją do prezydenta Łodzi i przewodniczącego Rady Miejskiej. Żądamy jak najszybszego uchwalenia miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego dla Łodzi, chroniących wszystkie zabytki z miejskiej ewidencji. Żądamy uchwalenia tych planów w ścisłej współpracy z organizacjami pozarządowymi, lokalnymi społecznościami i środowiskiem specjalistów w toku konsultacji poprzedzających ich opracowanie.
Żądamy realizacji całościowej strategii rewitalizacji centrum miasta!

Fotorelacja:

Centrum Rewitalizacji

 

9.10.2009 "Kłamstwo w służbie miasta"

MojeMiasto.org.pl 8.10.2009 "Tematów łódzkich ciąg dalszy"

 
1 , 2
Grupa Pewnych Osób

Utwórz swoją wizytówkę Grupa Pewnych Osób


Grupy dyskusyjne
Porozmawiaj
Twój @gmail.com :
Zobacz panel dyskusyjny
Wypunktujmy dobre strony Łodzi

Zamieść nasz button:
Grupa Pewnych Osób
Grupa Pewnych Osób
Grupa Pewnych Osób


statystyka